پشتیانی 24 ساعته کارشناسان بهترین کیفیت با قیمت مناسب ارسال سریع و مطمئن به تمام کشور
     

خصوصیات فیزیکی مواد اولیه کنسانتره طیور و ترکیبشان به شرح زیر میباشد:

یکی از موارد تاثیر گذار بر کیفیت اختلاط مواد پودری-گرانولی در خوراک اندازه ذرات،شکل ذرات،وزن حجمی، جریان پذیری و و زاویه سکون است.

برای دستیابی به یک اختلاط مناسب، وزن حجمی یک ماده افزودنی به خوراک طیور بایستی در محدوده وزن حجمی متوسط توده خوراک یعنی 650 کیلوگرم بر متر مکعب باشد.وزن حجمی اجزای خوراک عمدتا در محدوده 350 تا 1000 کیلوگرم بر متر مکعب است. اگر اندازه ذرات خیلی کوچک باشد ( کوچکتر از 63 میکرون- غبار) شانس خوبی برای اختلاط همگن نخواهد داشت. میکسر نباید خیلی پر و یا خیلی خالی باشد. بطور کلی توصیه میشود حدودا 75 تا 85 درصد فضای داخلی میکسر توسط مواد خوراکی در حال اختلاط اشغال گردد.

ترتیب افزودن مواد به میکسر بایستی با توجه به مقدار هر ماده در فرمول نهایی باشد. به این ترتیب که ابتدا مواد اولیه پر مصرف افزوده می گردد. همچنین افزودن هرگونه ماده مایع در شروع فرایند اختلاط موجب توقف پیشرفت اختلاط می گردد.قبل از افزودن هر گونه افزودنی مایع بایستی اختلاط اجزای جامد کامل شده باشد. شروع واقعی اختلاط اجزای جامد وقتی است که آخرین افزودنی جامد به میکسر افزوده شده باشد.

برای افزودن مایعات بایستی از یک سیستم پاشنده مناسب استفاده گردد. از افزودن مایعات بطور مستقیم پرهیز گردد. پس از اتمام پاشش مایعات به میکسر زمانی برای اختلاط مایع در نظر گرفته شود.

برای بهبود شانس اختلاط همگن اجزای کم مصرف میتوان آنها را قبل از افزودن به میکسر با قسمتی از اجزای پر مصرف حجیم و یا رقیق کرد.

زاویه سکون

زاویه سکون عبارت است از زاویه ای که پس از ریختن یک ماده روی سطح صاف با سطح افق تشکیل می شود. هر چه این زاویه بزرگتر باشد خصوصیت جریان پذیری آن ماده کمتر است. به عبارت دیگر موادی با جریان پذیری خوب با زاویه کمتری روی هم انباشته میشوند.

زاویه 25 الی 30 درجه عالی،31 الی 35 درجه خوب، درجه 36 الی 40 درجه نسبتا خوب، درجه 41 الی 45 درجه قابل قبول، 46 الی 55 درجه ضعیف ،56 الی 65 درجه خیلی ضعیف و بزرگتر از 66 درجه خیلی خیلی ضعیف .

وزن مخصوص

در تولید کنسانتره طیور مواد حامل باید طوری انتخاب شوند که وزن مخصوص کنسانتره طیور حداکثر 0.75 گرم در سانتیمتر مکعب و یا 750 کیلوگرم در متر مکعب باشد تا متنایب با وزن حجمی اقلام اصلی دان آماده، پلت یا دان آردی برای اختلاط بهینه باشد. بنابراین با تغییر در مقدار استفاده از مواد حامل میتوان وزن حجمی را تغییر داد. همچنین اندازه ذرات مواد حامل باید حداکثر 800 میکرون متناسب با اندازه سایر ذرات مواد متشکله کنسانتره طیور باشد.

شناسه مواد اولیه کنسانتره

مواد اولیه مورد استفاده در تهیه کنسانتره طیور باید شکل،رنگ و بوی طبیعی مخصوص بخود را دارا بوده و فاقد آثار کپک زدگی و آفات زنده باشد.

میزان رطوبت در مواد اولیه باید طبق استاندارهای مربوطه هر یک بوده و در دان آماده یا پلت از 12 درصد تجاوز ننماید.

در تهیه کنسانتره طیور به هیج وجه نباید اوره مصرف گردد،میزان کل ازت فرار (T.V.N) در هیچ یک از مواد اولیه نباید از 50 میلی گرم درصد و در دان آماده از 15 میلی گرم درصد تجاوز نماید.

میزان عدد پراکسید در مواد اولیه مواد چربی دار نباید از 15 میلی اکی والان و در دان آماده از 10 میلی اکی والان در کیلوگرم چربی تجاوز نماید.مقدار سم آفلاتوکسین در مواد اولیه باید برابر حد تعیین شده در استانداردهای مربوطه بوده و در دان آماده از 20 پی پی بی تجاوز ننماید.

مواد اولیه مورد مصرف در تهیه خوراک طیور و نیز دان آماده باید عاری از سم بوتولینوم باشد. ( در اثر مشکوک بودن به این سم باید نوسط آزمایشگاه انجام پذیرد). با توجه به اهمیت این سالمونلا پولوروم و گالیناروم در مورد واردات، تمام نمونه های برداشت شده از کل محموله مواد اولیه و یا دان آماده باید عاری از این دو نوع سالمونلا باشد.

مکمل ویتامینه و معدنی

از مخلوط ویتامین ها و نمک های رقیق شده لازم با کمیت و کیفیت مناسب که برای تامین مواد مغذی ،انجام سوخت و ساز مطلوب طیور،کارایی بهتر خوراک طیور،پیشگیری از عوارض ناشی از کمبود آنها و حفظ تولید در سطح مطلوب به سایر اقلام خوراکی جیره طیور به نسبت مناسب اضافه میشود. نمونه هایی از این مکمل های ویتامینه-معدنی میتوان به ویتامین آ،ویتامین ای،B1، B12،بیوتین،فولیک اسید،ریبوفلاوین،کالپان،نیاسین،D3،کولین کلراید ،آنتی اکسیدان،روی،ید،منگنز،مس،آهن،سلنیم،کبالت،منیزیم،دی کلسیم فسفات،منو کلسیم فسفات و ... اشاره نمود . سبوس گندم،سبوس برنج،جوش شیرین،نمک،روغن از دیگر موادی هستند که کمیت و کیفیت هر کدام در تولید کنسانتره کاربرد و نقش بسزایی دارند.

جهت خرید و یا مشاوره و پشتیبانی بابت خرید کنسانتره طیور، دان آماده،پلت،دان آردی،مکمل ویتامینه و معدنی و نحوه نگهداری و پرورش طیور میتوانید با کارشناسان مجرب این شرکت در تماس باشید .